B2B YANİ E-BAYİ

Kıbrıs’ın Özel Yazılım Firması

İşletmeler b2b uygulamaları ile, zamandan tasarruf eder, olası hatalardan kurtulur ve personel giderlerinden tasarruf eder.

BAYİ AĞINIZ KONTROLDE

Yaygın e-iş modellerinden bir tanesi B2B (Business to business) uygulamalarıdır. Genelde, şirketlerin bayileri ve tedarikçileri ile olan ilişkilerini elektronik ortama taşıması şeklinde kullanılmaktadır. İşletmeler b2b uygulamaları ile, zamandan tasarruf eder, olası hatalardan kurtulur ve personel giderlerinden tasarruf eder. İşletmeler b2b modelini bir çok amaçla kullanmakla beraber yaygın olarak aşağıdaki şekillerde kullanırlar :

1. Bayi Otomasyonu : Bayilerin internet üzerinden kolayca, hatasız olarak sipariş vermesini sağlar. Her bayii kendine ait tanımlanmış indirim oranını görür. Böylece kişisel fiyat listeleri oluşur. Bayiiler verdikleri siparişin durumu, stok bilgisi ve geçmiş siparişler gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilir.

2. Saha Satış Otomasyonu : Saha satış ekibi, tablet ve mobil cihazlardan, kolaylıkla sipariş oluşturabilir. Böylece saha satış ekibine ait tüm raporlar kolaylıkla anlık olarak alınabilir.

3. Destek Otomasyonu : Şirketin müşterilerine vereceği desteğin internet üzerine taşınması ve bunun müşteri veri tabanı ile bağlantılı hale getirilmesidir.

Mor Damla |create difference proje ve yazılım ekibi tüm e-iş modellerinin geliştirilmesinde size destek olabilmektedir.